w Nowym Dworze Gdańskim
  • image040skadr.jpg

dziennik elektroniczny

Mechatronika

Zapraszamy uczniów klas 4-6 szkół podstawowych do udziału w zajęciach z MECHATRONIKI.

Mechatronika to połączenie mechaniki, elektroniki, informatyki i robotyki.

Program naszych zajęć stanowi wstęp do tej bardzo rozległej dziedziny. Nie będziemy od razu uczyć języków programowania robotów, czy projektowania systemów kontroli jakiejś produkcji. Na naszych zajęciach będziecie mogli nabyć podstawowe umiejętności manualne, poznać proste obwody elektryczne i elektroniczne, zbudować proste mechanizmy, poznać działanie urządzeń codziennego użytku i wiele innych.

Do programu zajęć włączamy też zajęcia LEGO Education. To atrakcyjne zajęcia z podstaw robotyki i informatyki.

Dużo zależy od Waszej pomysłowości, gdyż na zajęciach nie zawsze dostaniecie gotowe wzory. Będziemy kłaść nacisk na Wasze własne pomysły i postaramy się Wam pomóc w ich realizacji.

Zaczniemy od naprawdę prostych rzeczy, ale jeśli ktoś posiada już jakieś umiejętności nie będzie się nudził – stopni wtajemniczenia w mechatronikę jest bardzo dużo i zajęcia będziemy prowadzić elastycznie.

Prowadzący: Radek Osiak – nauczyciel fizyki, techniki i informatyki oraz robotyk, absolwent Wyższej Szkoły Mechatroniki w Katowicach - jeden z grupy robotyków z Żuławskiego Ośrodka Kultury, wielokrotnych mistrzów Europy w różnych zagranicznych konkursach. Piotr Opitz – nauczyciel, doradca zawodowy, a poza tym pasjonat mechatroniki. Obaj współpracują z Fundacją „Kreatywna Edukacja”.

Koszt zajęć: Udział w zajęciach jest bezpłatny. Część materiałów, które potrzebne są do zajęć, np. baterie będzie pokrywał uczestnik. Będziemy na bieżąco informować o naszych doraźnych potrzebach – mogą to być też rzeczy takie jak: baterie, kable, silniczki, stare, zepsute zabawki itp.

Termin: poniedziałki, godz 16.00 - 16.45, czwartki, godz. 15.00 – 16.45

Miejsce: Gimnazjum nr 1, ul. Szkolna 2, sala nr 10 (1. piętro)

Informujemy, że są wolne miejsca. Jeśli miejsc by nie było, można wpisać się na listę rezerwową i w ten sposób otrzymywać informacje o kolejnych projektach. Proszę pisać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Projekt dofinansowany w ramach Funduszu AKUMULATOR SPOŁECZNY,
ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej
Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Statystyki:

81.5%Poland Poland
10.1%Germany Germany
5.1%United States United States
1.5%Russian Federation Russian Federation
0.5%United Kingdom United Kingdom
0.2%Norway Norway
0.2%Ireland Ireland
0.1%Slovakia Slovakia
0.1%Romania Romania
0.1%Czech Republic Czech Republic

Wczoraj: 4